Užitečný přehled vozíků: Jaký vám sedne?

bm_spulak_web_bannery_2_2_02

Na trhu je několik značek multifunkčních vozíků. Chcete-li vybrat ten správný pro své potřeby a držet se v mezích rozpočtu, přečtěte si následující článek, který vám pomůže se v množství nabídek snadno zorientovat. Nevadí vám si připlatit nebo požadujete to nejlevnější řešení? A máte jedno nebo dvě děti? Najděte se a dozvíte se, jaký typ je nejideálnější právě pro vás!

Chci to nejlepší a nemám hluboko do kapsy

Pokud si rádi připlatíte za vysoce kvalitní provedení, extra komfort a speciální doplňky, můžeme doporučit značku Thule Chariot, jejíž modely jsou považovány za jakési kabriolety mezi vozíky za kolo.

Budete-li však chtít vozíky využít i při jiných příležitostech a aktivitách, je třeba k měkterým modelům pořídit ještě rozšiřující sety, prodávají se speciální běžecké, kočárkové, lyžařské a turistické. S tím Vám samozřejmě rádi poradíme.

Pro ty nejmenší je nutné zakoupit také miminkovík neboli speciální podložku pro novorozence. Pro starší děti je nutné příslušenství Oporu hlavy a trupu.

Sportovnější a lehčí vozíky

Pro velmi aktivní rodiče se hodí modely Chariot CX 1 (jednomístný) a Chariot CX 2 (dvoumístný). Výhodou těchto typů je kotoučová brzda, která je nutností, pokud pravidelně jezdíte na frekventovaných cyklostezkách.

Komfort, pohodlí

Hledáte-li vozík, který zvládne spolehlivě nahradit sportovní kočárek, zaměřte se spíše na modely Thule Chinook 1 (jednomístný) a Thule Chinook 2 (dvoumístný).

Hledám zlatou střední cenovou cestu

Výbornou kvalitu a bezpečí za skvělou cenu mohou slíbit výrobce značky Qeridoo (novinka na trhu) a osvědčenou značku Croozer. I v případě těchto značek musíte pro miminka dokoupit miminkovník (ke značce Qeridoo novorozeneckou sedačku značky Weber) a příslušenství pro oporu hlavy a trupu.

Vozíky značky Croozer

Croozer je nejprodávanější značkou na světě. Zákazníci ocení, že nemusí dokupovat speciální sety zvlášť, všechny jsou totiž v ceně základní sestavy. Nemusíte tedy pořizovat nic dalšího, abyste mohli s vozíkem běhat, chodit na procházky a zároveň jezdit na kole. Do terénu se hodí odpružená varianta těchto vozíků.
Tip: Značka Croozer nabízí také varianty pro naše psí miláčky!

Vozíky značky Qeridoo

Značka Qeridoo představuje asi nejlepší poměr ceny a vybavení. Všechna rozšíření jsou též v ceně, navíc všechny vozíky mají už v základu odpružení.
Tip: Model Qeridoo Speedkid 2 je vhodný pro jedno i dvě děti. Můžete být tedy připraveni v případě, že byste se v budoucnu rozhodli rozšířit rodinu (a prozatím máte místo pro oblíbeného plyšáka).