Jak to vidí zákaznice: Proč si pořídit vozík za kolo

bm_spulak_web_bannery_2_2_05

 

Než jsem si začala o vozících za kolo zjišťovat více informací, ani mě nenapadlo, že se dají použít jako plnohodnotné kočárky. A protože vozík za kolo není zrovna levná záležitost, chtěla jsem investici využít na co nejvíc aktivit.

 

Rozhodnutí pro koupi vozíku

Rádi chodíme s dětmi do přírody a vymetáme všechny možné i nemožné cesty. U prvního dítěte jsme tedy s klasickým kočárkem byli na nerovném terénu značně omezeni.

Po porodu druhého dítěte (dceři v té době byly téměř dva roky) už jsme měli jasno a pořídili místo klasického kočárku vozík za kolo pro dvě děti, a to s veškerým příslušenstvím pro miminko.

 

Zvládá nákupy, běh, jízdu na kole i na procházky v terénu

Vozík jsme s oblibou začali využívat hlavně při běhání. Manžel běží a já zapřáhnu vozík s oběma dětmi za kolo. Musím uznat, že na ježdění do kopce je vozík trošku těžší, ale po rovinkách ho určitě utáhne každý. Starší dcera je nadšená, chodí s námi hodně pěšky a pak je ráda, když si může sednout vedle malého brášky a na chvíli si zdřímnout.

Díky otočnému kočárkovému kolečku vyrážíme s vozíkem na procházky do města a na nákupy. A když chceme vozík na kolo využít jako terénní kočárek? Jednoduše zaaretujeme přední kočárkové kolo a můžeme vyrazit na túru – žádný terén nás nezastaví!

 

Jak jsem ušetřila za naftu

Vyhlídla jsem si hezké hřiště pro děti, které bohužel není hned u našeho paneláku. Jindy bych vyrazila autem, teď jsem nasedla na kolo a s oběma dětmi ve vozíku se vydala po cyklostezce mimo frekventované silnice přímo k cíli. Jelikož má vozík za kolo velký zavazadlový prostor, vešlo se nám tam vše potřebné včetně jídla, pití a všech nezbytností, které pro děti na ven potřebujete.

Kolo jsem pak zamkla, lehce přestavila vozík za kolo na kočárek a už jsem mohla dojít s dětmi (které samozřejmě po cestě usnuly :) ) na lavičku k hřišti.

 

Schovávaná za každého počasí

Na koupališti nám zase vozík posloužil jako přístřešek proti slunci nebo jako domeček, když nás zastihnul déšť a silný vítr. Ani nemusím říkat, jak si děti v takovém malém bunkru vyhrály.

 

Myslím si, že investice se skutečně vyplatila, protože vozík jsme využili na plné obrátky. Jako jeho největší výhodu však stále vidím to, že jsme o víkendech a během volna všichni spolu a že zvládáme sportovat a aktivně si užívat přírody i s dětmi, aniž bychom složitě domlouvali hlídání.