Klasický kočárek, sportovní kočárek nebo multifunkční vozík?

bm_spulak_web_bannery_2_2_07_1

 

Každá nastávající maminka řeší jedno velké předporodní dilema: Jaký kočárek pro miminko pořídit? Současný trh nabízí obrovské množství různých druhů a značek, není tedy vůbec jednoduché se v tak široké nabídce orientovat. Přečtěte si, co všechno bychom měli při výběru kočárku zvážit, abychom vybrali pro své děti to nejlepší.  

 

Omezené využití běžného kočárku

Chcete z investice do kočárku získat co nejvíce? S multifunkčním vozíkem se nemusíte omezovat pouze na procházky po městě a využijete ho při každé příležitosti, obzvlášť se pak hodí pro aktivní rodiče.  

Jenže co když sportujete jen občas?  Pokud vyrazíte jednou za půl roku na in-line brusle, pořizování speciálního sportovního kočárku by se vám nemuselo vyplatit. Multifunkční vozík oproti tomu využijete jak při obyčejných procházkách, tak i v rámci větších túr v terénu. A jakmile budete chtít vyrazit na kolo, na běžky nebo dostanete chuť si zaběhat, vozík se šikovně přizpůsobí jakékoli situaci.

 

Děti rostou jako z vody. Co s tím?

Některé maminky mají strach, že jim potomek z vozíku vyroste. Jenže z čeho dítko nevyroste? Klasický kočárek (korbu) využijete pro miminko pouze v období, kdy leží, tedy tak do osmi měsíců. Autosedačku (vajíčko) budete potřebovat přibližně rok, sportovní kočárek asi do tří let. S dostupným příslušenstvím zvládnete v multifunkčním kočárku vozit jednoměsíční miminka a upotřebíte ho pro děti až do věku šesti let.

 

Potřebujete pouze převoz k doktoru? Spasí vás vozík

Někdy rodiče využívají kočárky u starších dětí, které už dávnou capou, a to v době, kdy jsou nemocné a oslabené. Do klasického kočárku se pětileté dítě nemusí vejít, ale multifunkčním kočárkem zvládnete i takto starší dítě pohodlně k doktorce přepravit. A jakmile bude zase zdravé jako rybička, můžete s ním za odměnu vyrazit na pořádnou cyklistickou výpravu.

 

Mysleme na naši hlídací oporu

Multifunkční kočárek si pochvalují i naši starší parťáci na hlídání, babičky a dědečkové, kteří s dětmi často chodí na procházky. A když se zrovna jejich tříletý vnouček unaví? Klasický kočárek je vyšší a co si budeme povídat – děcka už se docela pronesou. Pro babičky může být tedy dost obtížné je do kočárků dostat, obzvlášť pokud jsou děti oblečené jako na výpravu na severní pól do zimní bundy a zateplených kalhot. Do vozíku si vleze vnouče samo a nikdo mu nemusí pomáhat.

 

Jak z toho kočárkového šílenství ven a neotřást rodinným rozpočtem? Alternativou, která stojí za zvážení, je koupě klasického kočárku pro miminko a multifunkčního vozíku místo sportovního kočárku na to období, kdy už dítě zvládne sedět.

Ať už se rozhodnete jakkoli, přejeme co nejkrásnější rodinné zážitky!