Spolehlivá přeprava dětí, která může zachránit život

sp2

 

Jde-li o bezpečnost dítěte, klademe si nepřeberná množství otázek. Stejně tak tomu je samozřejmě i v případě vozíků za kolo:  Nejsou nebezpečné? Jak mohu chránit své dítě, když na něj nevidím a nemám ho u těla? Proč zkoušet něco nového, když se prodávají ověřené systémy pro přepravu dětí? V následujícím článku vám nabídneme nový pohled na věc a pokusíme se smazat všechny zbytečné pochybnosti, které se ve spojení s vozíky často objevují.

 

Maximální bezpečnost ověřená důkladným testováním

Vozíky za kolo splňují evropské normy, které určují všechny požadavky na výrobu a testování těchto výrobků. Někteří výrobci dokonce neustále zlepšují a provádějí testy i nad rámec zmíněných norem. 

A jaké bezpečnostní prvky nabízí multifunkční kočárky?

·         Rám vozíků je vyroben z odolných materiálů a tvoří bezpečnou ochrannou zónu pro vaše dítě.

·         Dítě je připoutané pětibodovým bezpečnostním pásem.

·         Použité materiály na vozících neobsahují žádné škodlivé látky, což dokládají certifikáty.

·         Vozíky za kolo jsou vybaveny parkovací brzdou.

·         Díky zářivým barvám, bezpečnostním reflexním prvkům a praporku jsou dobře viditelné.

 

Sedačka versus vozík. Podle čeho se rozhodovat?

Rodiče často volí zaběhnuté a vyzkoušené systémy. Cyklosedačky sice fungují mnoho let a spousta rodin si je oblíbila. Ale jsou skutečně tou nejlepší a nejbezpečnější variantou?

Paní Eva Špuláková se k tomu vyjadřuje následovně: „Zastávám názor, že vozík je pro dítě bezpečnější a pohodlnější než dětská sedačka na kolo. V sedačce je dítě nechráněné, a když náhodou spadnete z kola, dítě padá z větší výšky s vámi. Oproti tomu vozík je ke kolu připevněný kloubovým spojem, takže pokud padáte, zůstává ve většině případů stabilně stát. Dojde-li výjimečně k překlopení, chrání dítě bezpečnostní pásy a pevným rám.“

Někdo může být nejistý z toho, že své dítě při jízdě nevidí. „I to se dá u vozíku šikovně vyřešit. Abyste mohli své dítě během jízdy po očku sledovat, můžete dokoupit na kolo zpětné zrcátko,“ radí paní Špuláková.

 

Vozík zachránil malého chlapce při děsivé nehodě

Případ, ve kterém hrál vozík za kolo nějakou roli, se stal v roce 2009 v Davli u Prahy. Tatínek se vracel z projížďky se dvěma dětmi, dvouletým synem ve vozíku a jedenáctiletou dcerou na vlastním kole. Opilý řidič je smetl ze silnice všechny, dívka na místě zahynula a chlapec ve vozíku vyvázl s naraženou nohou.

Maminka dětí vzkázala, že kdyby její syn neseděl ve vozíku, ale v cyklosedačce, přišli by prý o obě děti.

 

Opatrnost nade vše

Pokud si chcete výlet opravdu užít všichni společně, je třeba dbát především na výběr tras. Vyhýbejte se frekventovanému silničnímu provozu a už vůbec nejezděte na takových silnicích ve tmě. Pokud budete opatrní, čekají vás opravdu krásné zážitky, na které budete vzpomínat celý život. A o to nám všem jde především.